CAROLINA HERRERA

16 sierpnia, 2020

WIELCY KREATORZY ,
która z nas nie kojarzy charakterystycznej czarnej szpilki jako flakonu z perfumami ?? Dziś sylwetka wspaniałej Kobiety

CAROLINA HERRERA

Carolina Herrera urodziła się w Caracas, stolicy Wenezueli, w 1939 r. Jako nastolatka kochająca modę, wraz z babcią wybrały się na pokaz hiszpańskiego projektanta – Cristobala Balenciaga. To właśnie to wydarzenie miało wielki wpływ na jej przyszłą karierę.

Po rozpoczęciu studiów biochemicznych, młoda, 18 letnia Carolina wyszła za mąż. Niestety, para rozwiodła się w niedługim czasie.

W 1968 roku Carolina ponownie wyszła za mąż, tym razem za Reinaldo Herrera Guevara, koordynatora kluczowych projektów “Vanity Fair”, czyli amerykańskiego czasopisma poświęconego kulturze, życiu gwiazd i modzie. Para doczekała się dwóch córek. Jako żona Reinalda, Carolina Herrera dwukrotnie została uznana za najbardziej stylową kobietę w Wenezueli. Zachęcona zdobytymi wyróżnieniami, postanowiła spróbować swoich sił w roli projektantki mody. Stała się muzą wielu artystów, m. in. Andy’ego Warhola, który namalował jej słynny portret w czerwonych kolczykach.

W 1980 roku rodzina Herrery przeprowadziła się do Nowego Jorku. Marka sygnowana tym nazwiskiem powstała rok później, dzięki wielkiemu wsparciu Diany Vreeland, ówczesnej edytor Vogue’a. W tym samym roku miał również miejsce pierwszy pokaz mody w Nowym Jorku, którego główną projektantką była Carolina. Prezentacja kolekcji odniosła wielki sukces, a luksusowe, ekstrawaganckie i bajecznie kolorowe stroje przyciągnęły publiczność.

Kolejnymi etapami rozwoju firmy było zaprezentowanie linii sukien ślubnych, z której marka słynie do dziś. Carolina zaprojektowała suknię ślubną dla Caroline Kennedy – córki Jacqueline, zapewniając sobie tym samym międzynarodową sławę.

Dwa lata później Dom Mody Herrera wypuścił pierwszą linę perfum „Carolina Herrera”, zainspirowaną wspomnieniami z dzieciństwa projektantki, w której dominuje zapach jaśminu.

W 1997 roku do zespołu Caroliny Herrery dołączyła jej córka, Carolina Adriana, która zaczęła pełnić funkcję jej osobistej asystentki. Zainspirowana twórczością matki, postanowiła wydać kolekcję akcesoriów i perfum. W tym samym czasie na rynku pojawił się legendarny zapach „Carolina Herrera 212”. Ciekawostką jest, że słynny numer 212 – to kod telefoniczny Nowy Jork – Manhattan. To on stał się inspiracją do stworzenia tego zapachu – pełen nowoczesności, świeżości i inspiracji – tak jak młode i ambitne mieszkanki Nowego Jorku.

W 2000 roku w Nowym Jorku zostaje otwarty pierwszy ekskluzywny butik Caroliny; projektantka wypuszcza nową linię akcesoriów ze skóry oraz stylowych okularów. W 2004 roku firma zostaje wyróżniona nagrodą Rady Projektantów Mody Ameryki w kategorii najlepszego projektanta odzieży w Ameryce. Carolina Herrera staje się “najlepiej ubraną kobietą na świecie”.

Od czasu debiutu nieskazitelny gust i elegancja stały się znakiem rozpoznawczym projektów sygnowanych nazwiskiem Herrera. O jej ubrania zabiegają najwięksi celebryci oraz gwiazdy Hollywood. Perfumy Caroliny Herrery zaliczane są z kolei do pierwszej dziesiątki najbardziej popularnych i ekskluzywnych zapachów na świecie.

Każda kobieta znajdzie w jej kolekcjach coś dla siebie. Sukienki koktajlowe, które są niezwykle eleganckie i kobiece nadają się na każdą okazję. Projektantka od zawsze kochała mocne i wyraziste kolory, tak popularne w jej ojczyźnie, Ameryce Południowej. W ofercie marki są do dziś bardzo popularne suknie ślubne. Zachwycające, piękne, klasyczne.

“Czysta biała koszula jest podstawą każdej garderoby”. Marka Carolina Herrera uczyniła z niej swój znak rozpoznawczy. Jak mawiała w wielu wywiadach, taka koszula pasuje do wszystkiego. Sprawia, że pozostałe dodatki wyglądają inaczej. Są świetnie dobrane albo emanują prostotą i elegancją.
A jednak dla tej niezwykle uzdolnionej projektantki istnieje coś więcej niż biała koszula i suknia balowa, które stanowią podstawę jej projektów. Jest też kolor, piękne kolory! Nic więc dziwnego, że powiedziała kiedyś: „Nie sądzę, żeby kobieta potrzebowała kolejnej czarnej torebki. Każda ma już czarną torebkę, sądzę, że w tym sezonie potrzeba koloru”.

Herrera to najwyższej klasy rękodzielnictwo i najwyższa jakość. Jest jedną z niewielu projektantek haute couture, której atelier znajduje się w Nowym Jorku. To dział luksusowego krawiectwa, zajmujący się tworzeniem ubrań na zamówienie dla konkretnego klienta (w przeciwieństwie do prêt-à-porter, czyli ubrań dostępnych w gotowej formie, a nie szytych na miarę). Charakteryzują się one wysoką jakością materiałów i wykończeń, często są szyte ręcznie.

Kolekcje ubrań, sukni ślubnych, dodatków i zapachów to cała Carolina i gwarancja lekkiego, a jednocześnie wyrafinowanego wyglądu. „Czuję odpowiedzialność za dzisiejsze kobiety – żeby czuły się pewne siebie, nowoczesne, a przede wszystkim piękne”.