ZINO DAVIDOFF

6 sierpnia, 2020

ZINO DAVIDOFF

Zino Davidoff urodził się w Kijowie w 1906 roku. Kiedy miał 5 lat, sytuacja polityczna jego kraju była bardzo napięta – przed pierwszą wojną wzrastały niepokoje polityczne. Cała jego rodzina postanowiła wyemigrować na Zachód. Zatrzymali się w Genewie, we względnie spokojnej Szwajcarii. Ojciec Zina postanowił zająć się wytwarzaniem i sprzedażą wyrobów tytoniowych, ucząc swojego syna tajników tejże sztuki.

Jako dwudziestolatek Zino Davidoff wyjechał do Ameryki Południowej, gdzie pracował na plantacjach tytoniu w Argentynie i Brazylii. Około 1928 udał się na Kubę, gdzie obserwował produkcje cygar. Po powrocie do Genewy, przy sklepie swojego ojca, w piwnicy, urządził pierwsze pomieszczenie o szczególnych warunkach do przechowywania liści tytoniu. Wiedza zdobyta na innym kontynencie zaczyna procentować.

Pod koniec II wojny światowej Zino Davidoff otrzymał pozwolenie na stworzenie własnej firmy. Po zakończeniu wojny, tworzy serię cygar o nazwie G.C. (Grand Cru). I to właśnie dało początek stworzeniu marki luksusowych produktów. Znana jest głównie z wyrobów tytoniowych, takich jak cygara i papierosy. Pod tą marką sprzedawane są również ekskluzywne fajki, koniaki, kawy, perfumy, wieczne pióra, oprawki do okularów, wyroby ze skóry, zegarki oraz wszelkiego rodzaju akcesoria związane z paleniem tytoniu.

W 1970 firma Oettinger należąca do Ernsta Schneidera wykupiła prawa do marki Davidoff. Zino Davidoff, ze względu na swój podeszły wiek, zgodziłbsię na to, ale współpracował ze swoją firmą aż do śmierci, będąc jej ambasadorem.
W 1994 Zino Davidoff umiera, dożywszy wieku 88 lat.

Założona przez ukraińskiego imigranta firma osiąga dochody rzędu miliardów euro, zatrudnia tysiące pracowników, ma kilkadziesiąt sklepów firmowych na całym świecie.

W 1984 na rynek weszły perfumy Davidoff Classic, w 1986 – Zino Davidoff, w 1988 Davidoff Cool Water, uważany za jeden z najbardziej rozpoznawalnych zapachów na rynku perfumiarskim. W 1996 – na rynek weszły perfumy dla kobiet: Davidoff Cool Water Woman. Zapach świeżości, wolności i radości. Perfumy dla marki Davidoff kreował Pierre Bourdon, wyjątkowo uzdolniony absolwent szkoły w Grasse, francuskiego serca perfumiarstwa.

Dziś portfolio marki Davidoff jest zbudowane z pozyskanych z całego świata luksusowych dóbr, starannie wyselekcjonowanych po to, aby zapewnić przyjemność swoim klientom. Filozofia firmy opiera się na elegancji, dobrym smaku i jakości. Sam Zino mawiał, że “przyjemność płynąca z rzeczy pięknych jest esencją szczęśliwego życia”.

#zinodavidoff