001REFAN / Miss Dior Cherie Christian Dior

2 sierpnia, 2020

Zapalają się światła na wybiegu. Coraz więcej gości zasiada na fotelach, schodzą się, żeby obserwować pokaz, który odbędzie się lada chwila. Jeszcze ostatnie poprawki w garderobie, dopinanie sukien, kolor na usta, mgiełka dobrych perfum. Wszędzie śmiech, gwar i ścisk. Do pomieszczenia dla modelek wchodzi kreatorka kolekcji i rozdaje uśmiechy.
To jej zaangażowanie i pasja sprawiły, że wspaniałe suknie zobaczy dzisiaj cały świat. Podchodzi do luster, poprawia, ogarnia. Młoda, uśmiechnięta, ale chłodna, trzymająca dystans wizjonerka. Nikt nie wie do końca, jaką nosi w sobie tajemnicę…
To kobieta która kocha piękno – w swojej klasycznej postaci, luksus i elegancję. Na toaletce pod lustrami stoi talerz truskawek. Kusi kobiety swoim aromatem, smakiem i słodyczą… Nadszedł ten czas. Wybieg zapowiada modelki. Kreatorka witając zdawkowo przybyłych, zasiada na pierwszych krzesłach, żeby zobaczyć efekt swoich starań. Przygasają światła, w tle wybrzmiewa cicha muzyka, stukają obcasy. Smak truskawki pozostał na języku, zniewala, kusi. Ale przecież jest ciemno… Jak mała dziewczynka, która nie może się powstrzymać przed słodkościami, sięga po kolejną, i jeszcze kolejną. Sok spływa po palcach, po ustach, wprawia w rozmarzenie.
A Ty, lubisz truskawki?

Zapach #001 marki Refan to odpowiednik wody perfumowanej Miss Dior Cherié Christiana Diora. Chyba nieprzypadkowo to 1 – pozwolę sobie na osobistą “wycieczkę” – dla mnie naprawdę numer jeden, bo powala swoją trwałością – towarzyszy mi cały dzień. Przepięknie wybrzmiewa i harmonizuje z kobiecą skórą. Rozpoczyna się czarującymi nutami francuskiej odmiany truskawki poziomkowej Mara de Bois, często używanej w perfumach wysokiej klasy. Słodka, czerwona, nagrzana promieniami słonecznymi truskawka flirtuje z delikatnie wybijającymi się akordami owocu pomarańczy. W nucie głowy #001refan wyczuwam też delikatną smugę konwalii, której nie ma w oryginale. Im dalej zagłębiamy się w zapach, do głosu dochodzi jaśmin sambac razem z różą i paczulą.

Bazę zapachu tworzy słodki, otulający mech dębowy i świeżość wetywerii. Akord truskawki nie znika wraz rozwijaniem się zapachu – jest do końca obecny, szeleści, jak elegancka, szyfonowa suknia. To nie jest wesoły, owocowy zapach. #001 to aromat dość ciężki, szyprowy, dla kobiet, które wolą trzymać dystans do świata, nie dopuszczając nikogo do swoich tajemnic. Ziemista paczula w połączeniu z nutami owoców daje niezwykle elegancki efekt.

“Miss” u Diora ma postać chłodnej, intrygującej młodej kobiety. #001refan doskonale odzwierciedla oryginał, zachowując jednak dużo więcej lekkości i świeżości w końcowych nutach. Co ciekawe, ma się wrażenie, że wersja Refan fantastycznie rozwija swoje akordy w cieple słońca i przy wysokiej temperaturze – będzie idealna na lato dla kobiet lubiących mocne, zdecydowane zapachy.

autorka #AnnaLewińska

#001refan #missdiorcherie

Jako mała dziewczynka marzyła o tym aby w przyszłości zostać damą.
Każdego dnia stawała przed lustrem przymierzając wyszukane garsonki swojej mamy.
Od najmłodszych lat ćwiczyła balet aby wdzięcznym krokiem wstępować na wytworne przyjęcia.
Gdy podrosła zaczęła malować twarz by wyglądać dojrzałej a długie kruczoczarne włosy spinała w kok by wyglądać poważnie.
Zawsze ubierała się z gracją i najnowszymi trendami a wszyscy wokół zachwycali się jej wdziękiem.
Była jak mała księżniczka …piękna i nieodgadniona.
Jej zawsze zamyślone oblicze nie wyrażało żadnych emocji …
Ale wszyscy wiedzieli że za kilka lat wyrośnie z niej prawdziwa dama 👗🌹
Gdy osiągnęła dojrzałość jej marznie się spełniło ..
Stała się damą tak jak chciała …!
Osiągnęła status społeczny, o którym marzą wszystkie kobiety …stała się częścią śmietanki towarzyskiej🥰💃🏻

#001refan od Ambasada Zapachu to odpowiednik Miss Dior Cherie.
Ten zapach to opowieść o dojrzewaniu, o spełnieniu, o kobiecie, która z małej dziewczynki staje się dojrzała i pewna siebie oraz swojej kobiecości.
Ten zapach to szyprowo – owocowe perfumy dla kobiet, w których na pierwszy plan przebija się chłodna paczula zaostrzona kwaskową mandarynką.
Dodatek mchu i wetywerii mocno naprowadza na na szyprowe szlaki dzięki czemu stają się bardziej kobiece.
Aromat jest trochę pudrowy i trochę słodki jak zapach romantycznego pocałunku w ogrodzie pełnym kwiatów.
Nuty zapachowe tworzą bardzo udaną kompozycje, które skutecznie poprawiają nastrój …
To śliczny, wakacyjny, dobrze skomponowany zapach, który uprzyjemnia upalny dzień i wprawia w błogi nastrój.
Zapach ma w sobie zadziorność, słodkość owoców i infantylność.
Jest mocny, intensywny i bardzo konkretny a dodatek paczuli daje mu drapieżności i lekkiego pazura.
Na mojej skórze pachnie latem i radością… musicie wypróbować aby się przekonać 🌹🌹🌹
https://ambasadazapachu.pl/

Tak ciekawie opisała nam ten zapach zaprzyjaźniona strona #mojebarwynocy .


Pięknie dziękuję