262 Refan/Allure Home Sport/ Chanel

13 lipca, 2020

„Wielu ludzi atakuje morze, ja uprawiam z nim miłość.” – Jacques Yves Cousteau

Delikatny wiatr muska skronie; z nad wybrzeża płynie zapach morskiej bryzy i kołyszących się w słońcu cytrusów. Zewsząd słychać głosy turystów, okrzyki i śmiech. Promienie bawią się falami, iskrzą jak miliony diamentów rozsypanych w wodzie – by wieczorami zaświecić mnóstwem gwiazd nad plażą w Saint-Tropez. Plażą, gdzie słońce i wiatr igrają ze sobą jak niesforne dzieci.
Na marinie osłoniętej od wiatru stoi jacht, a mężczyzna w białej, eleganckiej koszuli trzyma ster i spogląda w dal, tam gdzie na horyzoncie zachodzi słońce. Jego ruchy są wyważone, nonszalanckie – jest pełen wrodzonego wdzięku. On, który kocha aktywność fizyczną, ruch i szaleństwo, wie że za chwilę zupełnie zmieni swoje oblicze, tak jak morze, które wieczorem staje się ciężkie i gęste jak złota oliwa. W stronę wybrzeża zmierza Ona, a wiatr niesie zapach kwiatów neroli wpiętych w jej włosy. Jacht cumuje przy brzegu, a para zakochanych zaszywa się w przytulnej kawiarence, gdzie słychać już tylko ciszę wieczoru, i czuć ciepło bicia ich serc…

Zapach #262 Refan jest odpowiednikiem wody perfumowanej Allure Homme Sport marki Chanel. Perfum, które swoją uniwersalnością zdobyły miliony zwolenników. Zapach ten, podobnie jak oryginał – ma w sobie “to coś”, co sprawia, że podoba się 9/10 kobiet. W moim odczuciu jest to połączenie ogromnej świeżości w nucie głowy z niezwykle męską, ciepłą, głęboką nutą bazy. Zapach ilustruje ideał mężczyzny – aktywnego, eleganckiego, chłodnego na pozór, lecz o gorącym sercu, skrytym dla tej jednej, jedynej. Sama jestem pod wielkim wrażeniem tego zapachu już od wielu lat i jest dla mnie osobiście jednym z najlepszych zapachów męskich.

#262 po rozpyleniu na skórę czaruje cytrusową świeżością – tworzy obraz idealnie czystego ciała, otulonego morską bryzą aldehydów. To powiew wolności, jaką niesie morze. Sportowiec na jachcie to typowy samiec alfa: pewny siebie, o czarującym uśmiechu, pełen luzu i poczucia humoru. Świeżość i zadbany wygląd – czyli cechy prawdziwego mężczyzny. Ta chłodna aura zaczyna się zmieniać, kiedy poznamy go bliżej.. w sercu zapachu wybrzmiewa kwiat gorzkiej pomarańczy ze swoją wytrawną elegancją. Drzewo cedrowe wraz z pieprzem zmienia zapach w ostry, charakterny aromat, by w nucie bazy doświadczyć niezwykłej zmiany – ogromnego ciepła fasoli tonka, bursztynu i wanilii. Niedostępny i chłodny mężczyzna przemienia się w pełnego czułości i namiętności kochanka. #262 opowiada historię piękna męskiego wnętrza.

Zapach jest bardzo trwały, trzyma się na skórze cały dzień, a nuty pięknie ewoluują i zmieniają się z upływem czasu, na początku dnia dodając energii, by wieczorem ubrać noszącego go mężczyznę w sensualną atrakcyjność. Zdecydowanie polecam go na porę wiosenno – letnią, bo jego piękne cytrusowe nuty wpiszą się idealnie w wysokie temperatury.

Anna Lewińska

#262Refan #allurehommesport