Zapachy inspirowane 105 Refan Because it’s you & 264 Stronger with you – G. Armani

15 maja, 2020

Refan #105 Because it’s you & #264 Stronger with you – G. Armani

para

Razem możemy wszystko.

Ona jest wyjatkowa.

          Jedyna. Kiedy się śmieje, radosne iskierki tańczą w jej oczach. Jej ciepłe dłonie to przystań, która ucisza największe sztormy; delikatny głos przynosi ukojenie. Jest moim blaskiem księżyca pośród nocy i słońcem za dnia; jak słońce dodaje mi energii i chęci do życia, i jak księżyc czuwa nad każdą moją nocą. Pani mojego serca, moja powierniczka, przyjaciółka, moja miłość…

On jest wyjątkowy.

                  Jedyny. Przy Nim świat staje się piękniejszy, powietrze wypełnia zapach kwiatów, a każdy owoc jest słodki. Wszystko staje się łatwiejsze, jasne, kiedy On jest u mojego boku. Tak silny, ale i wrażliwy, i czuły. To przy Nim czuję się bezpieczna, mogę zdobywać góry i przemierzać rzeki. Jest moją ostoją, trwałością, miłością, domem. Mój przyjaciel, ukochany, moja rozkosz i moja miłość…

              Nadszedł wyjątkowy dzień. To dziś młoda para połączy się na zawsze. Dwoje zakochanych i szczęśliwych ludzi stoi na placu, gdzie czekał na nich tłum zaproszonych na uroczystość.

   Roześmiana, radosna panna młoda wygląda jak sen – jej przepiękna biała suknia płynie wśród weselnych gości jak obłok, a w dłoniach trzyma bukiet czerwonych róż. Letni wiatr muska pasma jej włosów, na których On składa swoj pocałunek. Zewsząd dochodzą wesołe okrzyki witających się gości. Złota obrączka delikatnie połyskuje w słońcu kiedy zaczyna kroić tort pełen dojrzałych malin. Szampan musuje, sypią się życzenia. Słychać skrzydła ulatujacych ku niebu gołębi.

      Młoda para spogląda na siebie, jednak pełna radosnych nadziei na przyszłość.

Dlatego wtuleni, czują bicie własnych serc. Aromat płatków róż oszałamia, sprawia, że On zupełnie zatraca się w zapachu jej szyi. Kiedy spotykają się ich oczy, a serca pulsują jedynym rytmem, czują, że to właśnie jest miłość.

          Mogę wszystko, bo jesteś Ty. A ja – jestem silniejszy z Tobą.

Zapach #105 marki Refan jest odpowiednikiem wody perfumowanej Because it’s You, a #264 jest odpowiednikiem wody perfumowanej Stronger with You Giorgio Armaniego.

        Perfumy te, tak jak para zakochanych, nie mogą istnieć jedne bez drugiego, dlatego zdecydowałam się na wyjątkowy – wspólny opis.

        Zapachy, które w oryginale na swoim korku noszą parę złączonych obrączek – powstały z myślą o miłości, tej prawdziwej, do końca życia. Bo tak właśnie pachnie miłość.

             #105 otwiera się cudownym spektaklem owocu maliny, przez który migocze kwiat neroli, niczym promień słońca prześwietlający kwitnące drzewo pomarańczy. Malina nie jest tu typowym “cukierkiem”. Jest bardzo wytworna, pełna klasy; kwiat gorzkiej pomarańczy prowadzi zapach w szyprowe klimaty.

      Nad słodyczą eleganckiej maliny króluje róża, cały ogród różany, z całą swoją delikatnością i pięknem. Świeży, nabrzmiały pąk rozkwita niczym radosna, śmiejąca się panna młoda, wprawia w nastrój radości i szczęścia, musuje świeżością niczym złocisty szampan w kieliszkach.

     Piżmowo – waniliowa baza nie daje zapomnieć o zapachu przez wiele godzin, który jak prawdziwa miłość, pozostaje w sercu na zawsze.

                  #264 to zapach czułości. Zapach mężczyzny wrażliwego, zmysłowego, a przy tym niezwykle silnego. Jest spełnieniem marzeń o męskim ideale. Pikantny kardamon intryguje w nucie głowy, razem z różowym pieprzem, cynamonem i lawendą ukazują niejednoznaczny, skomplikowany charakter. Ale to tylko pozory, gdyż po chwili #264 ukazuje całą swoją słodycz i ciepło. Można powiedzieć, że ten zapach to monolit. Monolit o jednolitej barwie.

      Pieczone kasztany całkowicie zawładnęły kompozycją i władają nią do końca. Bo to zapach, który się nie kończy – jego trwałość jest rewelacyjna. Zmysłowy, męski kasztan na tle szlachetnych nut drzewnych jest jak esencja męskości, jak słońce, które obiecuje ogrzewać wiosnę, lato i jesień miłości…

              #105 marki Refan fantastycznie oddaje zapach oryginału. Stwierdzam bezapelacyjnie, że jest na pewno jednym z najlepszych zapachów tej marki. Wierność nutom Armaniego, wspaniała projekcja, wielogodzinna trwałość, zapach w ogóle nie słabnący z upływającym czasem – to pozwala mi ocenić go 10/10. To wspaniały zapach na każdą porę roku czy dnia.

           #264 jest idealnym zapachem dla Panów, którzy nie boją się własnej wrażliwości i uczynili z niej swoją siłę. Zmysłowy zapach kasztanów utrzymuje się wiele godzin na skórze, można zupełnie się zatracić w ich aromacie. Perfumy te są bardzo wydajne, i polecam nakładać je oszczędnie, zwłaszcza przy wyższych temperaturach, dlatego że już niewielka ilość wystarczy, aby czuć je cały dzień. Są bardzo “mocne”, mają silną projekcję. Idealne jako jesienno – zimowy “otulacz” lub odrobina sensualności w letni, gorący wieczór.

Anna Lewińska

Zdjęcia i grafiki w Galerii : Aniela Chruściel